290147-1SsiZc1415332786.jpg (1000×1031)

Září 2015

Instantní kaše NOMINAL část 01.

19. září 2015 v 18:55 my diary
"Kolik jsi za to dala prosím tebe?!" zírá na mě zděšená máti po tom, co jsem od kurýra převzala a otevřela objemný balík.
"Ale mami, to jsem přece vyhrála" odpovídám jí s ledovým klidem, jako by to byla samozřejmost :D
Všechny tyhle kašičky na mě koukaly vyrovnané v poličkách v obchodech se zdravou výživou, ale jejich ceny mi připadají vysoké a proto mě od jejich koupě skoro vždy odradily. Sama jsem si na zkoušku koupila jen rýžovou a pohankovou, ale za ty nové, v krásných obalech a se zajímavými názvy, jsem byla ochotna nějakou tu kačku objetovat. Ale co čert (ne)chtěl, nemusela jsem se vzdát ani halíře, protože jsem na Nominal facebookových stránkách soutěžila o nejhezčí kaši a stala se jedním z výherců :)

Tento článek, rozdělen na několik částí, se tedy bude kaším a mým dojmům z nich. K přípravě kaší nepoužívám kravské mléko, nahrazuji ho mléky rostlinnými, takže se výsledné chutě hotových kašiček můžou lišit :)


Obrácený koláč se špendlíky

13. září 2015 v 8:00 Koláče
Podle názvu (mirabelky, lidově špendlíky) nemusí hned každý vědět, o co jde, ale když tohle ovoce uvidíte, určitě ho poznáte :)
Kuličky velikosti větších třešní múžou být žluté nebo tmavě červené až do modra. Používají se přímo na jídlo i pro zpracování na kompoty, marmelády nebo se z nich dělá pálenka :P Zůstaňme však u pečení a pojďme na ten koláč :))