290147-1SsiZc1415332786.jpg (1000×1031)

Leden 2015

Snídanění 02. - Ovesné okénko

30. ledna 2015 v 18:32 Snídaně

Přináším další snídaňovou inspiraci, tentokráte z ovesného soudku, slint. (a ne, nejsou to kaše! :P To zase jindy)
Ovesné vločky mám moc ráda, není to tak fádní a nedobrá surovina, jak se může na první pohled někomu zdát :) ..

Ovesná placka - kakaová, arašíďák máslíčko, banán, jahody, skořice

Snídanění 01. - Všehochuť

27. ledna 2015 v 19:19 Snídaně
I já ráda sleduji české, slovenské, či zahraniční snídaňová zákoutí, rozhodla jsem se přidat i něco z toho mého soudku :)
Snídám výhradně sladké a mám tak na celý den vystaráno (ne že by se chutě na sladké během dne neobjevily, ale mají smůlu! :D )

Domáci musli s ovocem (zrovna sezoní jahody ze zahrádky) a jogurtem, Caro

Dýňový brownie koláč

27. ledna 2015 v 17:31 Koláče


Na Pumpkin brownie jsem použila máslovou dýni, která už přes tři měsíce vyčkávala na ošatce :D Pokud máte jinou, třeba hokaido (nevím, zda jde ještě sehnat) nebo dýňové pyré zmražené, můžete použít to. Mě vyšly dva hrnky dýňového pyré, které budete potřebovat, právě z poloviny dýně máslové.
Po výčtu ingeriencí jsem si nakonec všimla, že je tento koláč vlastně zcela veganský :)

Nepečený BeBe chlebíček

23. ledna 2015 v 16:29 Buchty

Když se vám nechce zapínat trouba a míchat se s těstem, ale máte chuť na něco dobrého, doporučuji tuto super rychlou mňamku :)

Pohanková tofu sekaná

19. ledna 2015 v 19:34 Slané

Čím dál více si uvědomuju, že ti, kteří ve stravovacích návycích jedou pořád v těch samých zajetých kolejích, přichází o tolik úžasných chutí a benefitů, které přináší ty potraviny, které se na českých stolech nevyskytují běžně. A tvrzení, že je vegetariánská či veganská strava omezená, je nesmyslné asi jako to, že párky za 3Okč jsou z masa..

A že si pod pojmem "sekaná" každý zapřísáhlý masožravec představí hnědý váleček, na řezu barvy růžové, mě asi nepřekvapí, ale věřte mi, že to jde i bez rozemletého bůhví čeho, z kvalitních a dobrých surovin:) !

Jelikož je základní surovinou v tomto receptu pohanka, nemá cenu ho zkoušet, pokud jste se s touto skvělou obilovnou ještě neskamarádily, ale je to škoda, jak z hlediska zdravotního i chuťového. Já jsem si ji oblíbila moc, ale zastávám názoru : Sto lidí-sto chutí, a tak rozumím tomu, že někoho nedonutím, aby svolával pohance třikrát sláva :D

Tak či onak se s Vámi podělím o recept.

Omeleta s avokádkem

14. ledna 2015 v 19:40 Slané

Rychlý oběd plný bílkovin, které se hodí třeba po běhání, jako to bylo v mém případě :)

Makové muffiny bez cukru

12. ledna 2015 v 19:33 Ostatní

Pro milovníky máku mám skvělý recept. Muffiny samý mák a mák a ještě mák, minimum mouky a žádný cukr. NEBE.

Sojové kostky s garam masalou

10. ledna 2015 v 18:41 Slané

Někdo sojovým výrobkům třeba nikdy nepřijde na chuť, protože je bude vždy porovnávat s masem. Človek by se k tomu měl ale postavit tak, že to maso není, nikdy nebude a měl by sojové výrobky brát jako samostatnou potravinu, která může při dobré úpravě chutnat skvěle ba i lépe, než klasické maso :)

Odlehčené tiramisu s oříškovou kávou

10. ledna 2015 v 17:11 Buchty
Popravdě ani nevím, jak to pravé italské tiramisu s mascarpone chutná, ale je mi jasné, že se to mé tvarohové nemůže rovnat se sýrem, který je sám osobě skoro jen tuk :D Ale baví mě vytvářet zdravější varienty tradičních receptů :)

Koláč s jablky a tvarohem

7. ledna 2015 v 21:03 Koláče

Tento koláček je strašně dobrý a strašně jednoduchý :) Vážně, příště ho dělám rovnou na plech! Umyj jablka, vybal tvaroh a jde se na to!

Dýňový koláč

7. ledna 2015 v 20:29 Koláče
Sezona dýní už asi není v plném proudu, ale pokud ještě nějakou seženete, nebo máte v mrazáku schované dýňové pyré, hurá do toho :)


7.1.2015

7. ledna 2015 v 20:00 my diary
Zdravím všechny!

Můj mozek je poměrně zahlcen všemi různými recepty, které bych s vámi ráda sdílela, jelikož je o ně kolem mě celkem zájem, což mě samozřejmě moc těší! :) instagram mě dokopal k tomu, že bych mohla své kuchtění někde veřejně publikovat, aby měl každý možnost vyzkoušet to, co vytvářím, když má zájem :)
Nechtěla jsem zakládat nový blog a jelikož jsem dříve bývala vášnivá blogerka, pozvednu z popela tento :D Sama už pořádně nevím, jakými výplody jsem to tu dříve plnila, takže se mi nesmějte, pokud narazíte na něco pikantního :D Všechno se to budu snažit skrýt! :D

Tak snad to tu bude alespoň trochu užitečné :)
Jídlu zdar!